Aktuálne informácie

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

September

Projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie vstúpil do tretieho roku svojej existencie.  V tomto školskom roku sa 12 pedagógov z našej školy zapojí  do overovania inovatívnych metodík v predmetoch matematika, informatika, fyzika, chémia, biológia, geografia a v novom predmete Informatika v prírodných vedách a matematike.

Október

V dňoch 17. – 19. 10. 2019 sa v Tatranských Matliaroch uskutočnila konferencia  pre učiteľov stredných škôl národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21.storočie.  Cieľom konferencie bolo oboznámenie učiteľov s najnovšími trendmi, didaktickými pomôckami a metódami v rámci didaktík uvedených predmetov. Za našu školu sa jej zúčastnila koordinátorka projektu RNDr. Beáta Vavrinčíková.

November

V rámci vytvárania partnerstiev medzi strednými a základnými školami pozývame žiakov iných škôl na dve matematické súťaže. Matematický viacboj je určený žiakom gymnázií a LIGA 4x4 je určená žiakom 5. ročníka základných škôl. Obe súťaže pripravujú vyučujúci matematiky a uskutočnia  sa vo štvrtok 21. novembra 2019 v budove našej školy.

Pozývame učiteľov ZŠ a SŠ na otvorené hodiny matematiky.
Prvá sa uskutoční v piatok 22. 11. 2019 od 9:45 hod. na tému Výrazy s obrázkami, druhá o týždeň neskôr 29. 11. 2019 na tému Čítanie grafov s porozumením.
Záujemcovia sa prihlasujú prostredníctvom portálu registracia.itakademia.sk

Január

Pozvánka na podujatie Veda v meste

Pozývame žiakov 9. ročníka ZŠ na podujatie Veda v meste, organizované v rámci národného projektu IT Akadémia. Žiaci môžu absolvovať zaujímavé workshopy z fyziky, chémie a geografie, ktoré pre nich pripravia pedagógovia z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Podujatie sa uskutoční v utorok 4. 2. 2020 v čase od 9:00 hod do 13:00 hod v priestoroch Gymnázia na Alejovej 1 v Košiciach ako súčasť Dňa otvorených dverí. Tešíme sa na vás.

Február

Stretnutie s prírodnými vedami

– tak by sme mohli nazvať podujatie Veda v meste, ktoré sa na našej škole uskutočnilo v utorok 4. 2. 2020 v doobedňajších hodinách. Organizovalo sa v rámci národného projektu IT Akadémia a pre návštevníkov boli pripravené tri workshopy. Zaujímavé pokusy z fyziky predvádzala RNDr. Dorota Černíková, z chémie Mgr. Mária Babinčáková, a o zaujímavostiach z geografie rozprávala Mgr. Veronika Ondová. Všetky tri prednášateľky k nám prišli z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Podujatia sa zúčastnilo 113 žiakov základných škôl a 26 žiakov nášho gymnázia.  Pripájame fotodokumentáciu.