Naše projekty

IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie

Cieľom projektu je inovácia prírodovedného a technického vzdelávania na základných a stredných školách so zameraním na informatiku a IKT, orientácia mladých ľudí na ďalšie štúdium v študijných odboroch a programoch s perspektívou uplatnenia sa v IT sektore. Inovácia vzdelávania v rámci Školského vzdelávacieho programu je zameraná na aktualizáciu obsahu, metód a foriem výučby matematiky, informatiky a prírodovedných predmetov smerom k dôslednej a zmysluplnej implementácii IKT nástrojov do vzdelávania. Vytvorené inovatívne metodiky sú zamerané predovšetkým na rozvoj bádateľských kompetencií žiakov ZŠ a SŠ.

Na našej škole je do projektu aktívne zapojených 12 učiteľov, ktorí sa podieľajú na tvorbe, overovaní a používaní inovatívnych metodík ako aj na vedení krúžkov so zameraním na IT.

Zvýšenie čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti na Gymnáziu, Alejová 1, Košice

Prijímateľ: Gymnázium, Alejová 1, 041 49 Košice

Druh projektu: dopytovo-orientovaný projekt