metodika február 2020

Predmet: matematika
Trieda: sekunda A
Stručný popis činnosti žiakov:
Žiaci hrajú pexeso s geometrickými symbolmi, veľmi ich to bavilo.

13. Edu Mindstorms EV3
Predmet: robotika
Trieda: príma A
Stručný popis činnosti žiakov:

Na hodinách robotiky bádaním na malých modeloch autíčka žiaci primy v skupinkách zisťujú, ako fungujú senzory a premenná v prostredí Edu Mindstorms EV3.
Svoje zistenia zapisujú do pracovných listov.
Ak sa im úlohy podaria, každý má možnosť svoje zadanie i riešenia rôzne modifikovať a skúšať ich ľubovoľne obmeny.
Najťažšie je zladiť prácu 3-4 člennej skupiny, aby sa každý cítil užitočný, aby sa nik nestihol nudiť na hodine.

14. Raspberry 1.časť
Predmet: PIP
Trieda: 1.A 1.B
Stručný popis činnosti žiakov:
Prvá lekcia s Rasberry pi prebahla v pohode. Žiaci pracovali v dvojici a hoci stoly neboli podľa našich predstáv, každá dvojica si našla dostatok miesta na to,aby zistila preskumala základné funkcie a časti Raspberry pi aj prostredia, ktorym ho budeme ovládať.

< všetky metodiky