Rozšírenie kľúčových kompetencií pedagogických zamestnancov

Názov aktivity

Rozšírenie kľúčových kompetencií pedagogických zamestnancov

Cieľ aktivity

Podporiť vzdelávanie pedagogických zamestnancov zamerané na moderné vzdelávanie a zabezpečiť výmenu skúseností pomocou pedagogických klubov.

Popis aktivity

V priebehu realizácie projektu vytvoríme 4 pedagogické kluby:

1. Pedagogický klub čitateľskej gramotnosti
  2. Pedagogický klub matematickej gramotnosti
  3. Pedagogický klub finančnej gramotnosti
  4. Pedagogický klub prírodovednej gramotnosti

Členovia klubu sa budú schádzať 1 x mesačne po 2 hodiny, kde budú riešiť, diskutovať a navrhovať riešenie problémov pri práci so žiakmi. Navzájom si budú vymieňať a zdieľať overené postupy najmä v oblasti inovatívneho vzdelávania. Činnosť a aktivity všetkých klubov budú prioritne zamerané na rozvíjanie čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti žiakov s cieľov zlepšenia študijných výsledkov žiakov.

Správy o činnosti klubov šk.r. 2019/2020

Správy o činnosti klubov šk.r. 2020/2021

Správy o činnosti klubov šk.r. 2021/2022

Za účelom úspešnej realizácie projektu je potrebné umožniť pedagogickým zamestnancom získať nové kompetencie potrebné pre prípravu inovácie vzdelávania žiakov na gymnáziu. Zrealizujeme neakreditované vzdelávania zabezpečené interným zamestnancom, v rámci ktorých sa bude flexibilne a promptne reagovať predovšetkým na urgentné vzdelávacie potreby pedagogických zamestnancov. Pre každé vzdelávanie bude vytvorená 1 skupina s 12 účastníkmi vzdelávania v rozsahu 32 hodín počas 10 mesiacov.

Fotodokumentácie zo vzdelávacích aktivít:

1. Pokročilé interaktívne vyučovanie v práci učiteľa 1 -  školský rok 2019/2020

2. Pokročilé interaktívne vyučovanie v práci učiteľa 2 -  školský rok 2020/2021