3. Pokročilé interaktívne vyučovanie v práci učiteľa 3 - školský rok 2021/2022

Fotodokumentácie zo vzdelávacích aktivít:

Aktivita 1

Dátum: 02. 09. 2021

Čas: 11:00 – 13:00

Lektor: Ing. Kamil Hnath

Školské prázdniny sme využili na modernizáciu školskej počítačovej siete. Učitelia sa oboznámili s novým prístupom do siete WiFi pre žiakov a učiteľov. Zároveň sme si zopakovali všetky prístupy do  používaných platforiem a možnosti riešenia problémov pri prihlasovaní. Učitelia tak budú vedieť fundovane odpovedať žiakom pri vzniknutých problémoch.

Aktivita 2

Dátum: 06. 09. 2021

Lektor: RNDr. Beáta Vavrinčíková

Práca s portálom VIKI 1 - Cieľom stretnutia bolo prehĺbiť, rozvíjať a inovovať digitálne kompetencie pedagogických zamestnancov na tvorbu a implementáciu digitálneho edukačného obsahu portálu VIKI do vyučovacieho procesu. Účastníci sa oboznámili s portálom VIKI, najväčším slovenským vzdelávacím portálom.

Aktivita 3

Dátum: 08. 09. 2021

Lektor: Ing. Kamil Hnath

Učitelia si prakticky vyskúšali ako na začiatku nového školského roka korektne uzavrieť pracovné triedy v prostredí Google Classroom. Ako vytvoriť kópiu pracovných podkladov pre nový školský rok, ako archivovať skončené triedy a ako postupovať pri zadávaní nových tried v novom školskom roku. Spoločne sme si prešli priečinky na Google disk,  kde sú uložené všetky dáta.

Aktivita 4

Dátum: 09. 09. 2021

Lektor: Ing. Kamil Hnath

Práca v prostredí Microsoft Teams a Google Classroom. Učitelia si prakticky vyskúšali ako vytvoriť zdieľaný dokument v prostredí  Office365. Pripravili sme sa tak na možnosť ako získavať a hromadne spracovávať dáta od žiakov v prípade dištančného vzdelávania.

Aktivita 5

Dátum: 13. 09. 2021

Čas: 7:30 – 10:30 a 11:00 – 14:00

Lektor: RNDr. Beáta Vavrinčíková a Ing. Kamil Hnath

Práca s portálom VIKI 2 - Úlohou účastníkov bolo analyzovať existujúce učebné zdroje portálu VIKI z pohľadu využiteľnosti vo zvolenom vyučovacom predmete, oboznámiť sa s knižnicou digitálnych edukačných obsahov.

Práca s okuliarmi pre virtuálnu realitu VR BOX2 - Učitelia boli oboznámení na akom princípe pracujú virtuálne okuliare. Prakticky si vyskúšali na mobilnom telefóne vyhľadať a nainštalovať aplikácie, ktoré podporujú prácu s virtuálnymi okuliarmi.  Po teoretickej časti si na „vlastné oči“ vyskúšali, aké zážitky dokáže sprostredkovať virtuálna realita. Prechádzali sme sa medzi dinosaurami, balansovali vo výške na tenkom lane alebo sme sa prechádzali po virtuálnej krajine.

Aktivita 6

Dátum: 02. 10. 2021

Čas: 9:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00

Lektor: Ing. Kamil Hnath

Využitie hlasovacích zariadení TURNING technologies ResponseCard L. - V úvode si učitelia vypočuli prednášku o možnostiach použitia hlasovacích zariadení a ich využití pri tvorbe testov. V praktickej časti si vyskúšali prácu pomocou PowerPointovej prezentácie. Spoločne sme diskutovali o možnostiach využitia pri výučbovom procese, ale napríklad aj pri hlasovaniach na poradách učiteľov.

Aktivita 7

Dátum: 19. 10. 2021

Lektor: RNDr. Beáta Vavrinčíková

Práca s portálom VIKI 3 - Účastníci sa naučili vytvoriť a publikovať kolekciu z rôznych digitálnych edukačných obsahov využiteľnú vo zvolenom aprobačnom predmete. Vytvárali didakticky ucelenú interaktívnu vyučovaciu hodinu a diskutovali o možnostiach využitia portálu VIKI.

Aktivita 8

Dátum: 26. 10. 2021

Lektor: RNDr. Beáta Vavrinčíková

Učitelia sa naučili pracovať s portálom learningapps. Vytvárali vlastné interaktívne cvičenia. Z rôznych aplikácií vytvárali matricu (tabuľku aplikácií) aktivít pre plánovanú vyučovaciu hodinu. Využívali napríklad hľadanie párov, priraďovanie k obrázkom, pexeso, krížovky či milionára.

Aktivita 9

Dátum: 11. 11. 2021

Lektor: Ing. Kamil Hnath

Učitelia si vymieňali skúsenosti ako efektívne využívať prostredie Google Classroom pri zadávaní a kontrole domácich úloh, kde na internete vyhľadávať nové študijné podklady a ako ich pre žiakov zadávať vo forme školských úloh a materiálov.