metodiky október 2019

1. Z pravdy nepravda

Trieda: Kvinta B

Stručný popis činnosti žiakov:

Na základe množstva obrázkových príkladov žiaci objavili ako negovať zložené výroky. Začali správne vnímať logické spojky. Formulovali pravidlá negovania zložených výrokov a svoje zistenia prezentovali pred spolužiakmi.

2. Exponenciálna funkcia

Trieda: 3.A

Stručný popis činnosti žiakov:

Z grafov funkcií a zmenou príslušných parametrov žiaci objavovali a následne medzi sebou prezentovali to, aký vplyv má zmena parametru na priebeh exponenciálnej funkcie. Formulovali rôzne hypotézy a následne ich použitím vhodného softvéru testovali.

3. Chceme vidieť zvuky
Trieda: septima B
Predmet: fyzika
Stručný popis činnosti žiakov:
Na hodine sme sa zaoberali znázornením zvuku - časové zmeny tlaku vzduchu v danom mieste. Skúmali sme rozdiely medzi jednoduchým tónom (zvuk ladičky) a zloženým tónom (zvuk hlasiviek). Počítali sme aj frekvencie jednotlivých tónov.

4. Keď dvíhame činku
Trieda: kvarta A
Stručný popis činnosti žiakov:
Žiaci pracovali s tabletmi, na ktorých analyzovali videomeranie, v ktorom vzpierač dvíha činku. Popisovali pohyb činky, vytvárali predpovede o priebehu grafu a počítali prácu vzpierača aj jeho výkon pri zdvihnutí činky do určitej výšky za určitý čas.

ç všetky metodiky