metodiky november 2019

5. Čo sa s nami deje vo vode?
Trieda: tercia B
Predmet: fyzika
Stručný popis činnosti žiakov: Pomocou senzora sily žiaci merali závislosť vztlakovej sily pôsobiacej na teleso od jeho ponorenej časti. Získanú závislosť znázornili aj graficky. Analyzovaním údajov získaných z experimentu mohli lepšie pochopiť význam vztlakovej sily a Archimedovho zákona.

6. Čítanie grafov s porozumením (otvorená hodina)
Trieda: oktáva A
Predmet: matematika
Stručný popis činnosti žiakov: Podrobnou analýzou troch grafov žiaci ukázali, ako dokážu interpretovať informácie vyjadrené graficky pomocou rôznych typov grafov. Táto hodina bola otvorená, zúčastnilo sa jej 9 učiteliek zo základných škôl a dve vyučujúce z našej školy.

7. Ako fotiť pohybujúce sa objekty (rolling shutter effect)
Trieda: 2.A
Predmet: IPM
Stručný popis činnosti žiakov: Žiaci fotili pohybujúce sa objekty. Manuálne nastavovali rôzne hodnoty ISO a opisovali ako súvisí kvalita fotografie (jej deformovaný obraz) s nastavenou hodnotou ISO, resp. časom expozície. Následne sa pomocou animácie a informácií o CMOS čipu snažili vysvetliť vznik deformovaných obrazov pri fotení pohybujúcich sa objektov.

ç všetky metodiky