ROBOTICKÝ BATTLE na ALEJOVEJ

stručne o histórii súťaže

RBA = Robotický Battle na Alejovej

• je to súťaž pre žiakov ZŠ a SŠ z celého Slovenska
  • je vhodná pre začiatočníkov a stredne pokročilých
  • nie je postupová
  • má tri samostatné kategórie, ktoré sa počas jednotlivých ročníkov menili a vyvíjali
  • organizujú ju členovia tímu Galeje z Gymnázia, Alejová 1, Košice a absolventi školy
  • je to fakt super :)

Kto sa môže zúčastniť?

Žiaci základných a stredných škôl.

V čom sa súťaží?

Súťaž sa skladá z 3 kategórií:

1. Vlastný model - Model z praxe
  2. Robotická výzva
  3. Racing

Vlastný model - Model z praxe

Úlohou je postaviť čo najzaujímavejší model s ľubovoľnou tématikou, ktorý musí zaujať porotu. Hodnotí sa vzhľad, konštrukcia, kreativita, funkčnosť, ale aj program a vlastná práca. Je vhodné vopred si pripraviť prezentáciu, v ktorej svoj model predstavíte a popíšete. K dispozícii je vzorová prezentácia.

Racing

V tejto kategórií je potrebné skonštruovať čo najrýchlejšie a najobratnejšie auto, ktoré bude schopné zdolávať rôzne prekážky na trati (viď. tohtoročné zadanie: Racing). Celá kategória má formu pretekov a vyhráva družstvo, ktoré prejde trať za najkratší čas a splní pri tom všetky podmienky. Pri tejto kategórií sa bude samostatne hodnotiť technické prevedenie modelu, čo sa však nebude brať do výsledkov jázd.

Robotická výzva

Robotickú výzvu hrajú súčasne dva roboty proti sebe. Roboty štartujú v rôznych koncoch ihriska. Obe ihriská sú zakončené spoločnou časťou - kde sa roboty stretávajú. Cieľom je získať najvyššie skóre.  V prípade rovnosti bodov rozhoduje čas. Pozrite si Pravidlá.

Koľko sa platí za účasť?

Jediné, čo potrebujete uhradiť je registračný poplatok 3€ za každého súťažiaceho a aj vedúceho (ak sa hlásite do viacerých kategórii, platíte za každého iba raz). Prosíme, uhraďte registračný poplatok na účet SK40 1100 0000 0026 2706 5237 najneskôr do 30.5.2016. Do správy pre príjimateľa uveďte: RBA-názov tímu( tímov)-škola-počet rôznych osôb vo Vašich tímoch.

Príklad: RBA-Tím1, Tím2-Gymnázium, Alejová 1, Košice-5

Ako sa môžete zapojiť?

Registrovať sa je možné prostredníctvom formulára REGISTRÁCIA do 1.6.2016 14:00. Viac informácií nájdete v PROPOZÍCIÁCH

Základné INFO o súťaži

Miesto: Gymnázium, Alejová 1, KE
Telocvičňa školy
Kontakt: GALEJETEAM@GMAIL.COM
Dátum: 6. jún 2016
Registrácia: do 1. 6. 2016 do 14:00 hod.